Walter AG

Historia wiodącego światowego producenta narzędzi jakim jest firma Walter AG zaczyna się w 1919 roku w zachodnich Niemczech. Młody specjalista z zakresu technologii chemicznej oraz metalurgii, Richard Walter wtedy właśnie założył przedsiębiorstwo oferujące rozwiązania ułatwiające obróbkę metali. Przez kolejne lata był niezłomnym innowatorem i udoskonalając swoje produkty opatentował liczne wynalazki.

W 1953 roku pracownicy firmy Walter AG zrewolucjonizowali technologię metalurgiczną wprowadzając do oferty pierwszą w historii całkowicie zautomatyzowaną obrabiarkę. Po kilkudziesięciu latach szybkiego oraz rzetelnego rozwoju, jego następcy rozwinęli firmę i wprowadzili ją na rynki całej Europy i świata.

Od tego czasu firma dostarcza jedne z najlepszych na świecie technologii obróbki metalu, korzystając z bezcennego doświadczenia nagromadzonego przez sto lat dzięki pomysłom i ciężkiej pracy kilku pokoleń pracowników każdego szczebla. Dzisiaj przedsiębiorstwo obecne jest w 80 krajach na wszystkich kontynentach i współpracuje z blisko 15 tysiącami poddostawców i bezpośrednich odbiorców.

Budujemy przyszłość korzystając z bogatego bagażu doświadczeń

W dzisiejszych czasach firma konsekwentnie stawia na innowacyjność oraz rozwój technologiczny, co pozwoli objąć zachować pozycję lidera w branży obrabiania metali. Plany przyszłego rozwoju przedsiębiorstwa Walter AG zakładają podążanie w kierunku inteligentnego wytwórstwa ery czwartej rewolucji przemysłowej, kładąc nacisk na wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych i jednoczesne dopracowywanie metod mechanicznej obróbki.

Firma ta jest znana również z oferowania najbardziej zaawansowanych technologii CNC, które to pozwalają na wycinanie i tworzenie metalowych przedmiotów o jak najwyższej precyzji. Niedawno otwarte firmowe centrum innowacji Walter AG w niemieckiej Tybindze pracuje nad opracowywaniem wizji, ulepszaniem istniejących produktów oraz rozwijaniem kluczowych i przyszłościowych technologii przydatnych w przemyśle.

Wiele rzeczy małych stało się wielkimi, tylko dzięki odpowiedniej reklamie.

Mark Twain